Hakkında

Uz Kimya Hakkında Bilgi Edinin

UZ Kimya Hakkında

Uz Kimya 1997 yılında Can Şafak UZSOY tarafından İzmir’de şahıs firması olarak kurulmuştur. 2003 yılında kurumsallaşarak, UZ KİMYA adını almıştır. Öncelikle boya kimyasal hammaddeleri ile başlayarak kauçuk, plastik, kompozit ve kozmetik kimyasallarında önemli hammaddeleri portföyünde bulundurmaktadır.

Kurulduğu ilk günden itibaren kaliteli ürün ve hizmet anlayışından taviz vermeyen Uz Kimya, kimya sektöründe hammadde konusunda dünya lideri olan şirketlerle iş birliği yaparak, kısa sürede Ege Bölgesi’nde distribütörlük hizmeti veren önemli firmalardan biri olmuştur.

2011 yılından itibaren ithalata ağırlık veren firma, kısa süre içersinde bilinen markalar yaratmış, ayrıca yurtdışında köklü firmaların Türkiye distribütölüklerini yapmaya başlamıştır.

Kurulan kapsamlı boya kalite kontrol laboratuvar ve pigment karışım tesisi sayesinde, 2014 yılından itibaren krom sarı, molibdat oranj ve anti korozif pigmentler gibi önemli inorganik özel pigmentlerin üretimine başlanmıştır. Türkiye’de üretimi olmayan bu pigment grupları, isimleri birer marka olmuş üreticiler ile yarışmaktadır.

Hammadde ve teknik destek sağlayan Uz Kimya, hızlı gelişen ve devamlı değişim gösteren kimya sektöründe iş birliklerini daha da geliştirerek ticaret hacmini ve pazar payını genişletmektedir.

uzkimya-mission

Vizyon

Hammadde konusunda ürün portföyünü geliştirme ve müşterilerine inovatif çözümler sağlama yolunda sağlıklı adımlarla büyümek.

uzkimya-vision

Misyon

Uluslararası kalite standartlarında olan ve sektörün ihtiyacını karşılayacak ürünleri, daha fazla müşterinin kullanımına sunmak.


Şirket Tarihçesi

1997

KURULUŞ

Uz Kimya 1997 yılında Can Şafak UZSOY tarafından İzmir’de şahıs firması olarak kurulmuştur.

2003

KURUMSALLAŞMA

Şirket; 2003 yılında kurumsallaşarak, UZ KİMYA adını almıştır.

2011

İTHALAT

2011 yılından itibaren ithalata ağırlık veren firma, kısa süre içersinde bilinen markalar yaratmış, ayrıca yurtdışında köklü firmaların Türkiye distribütölüklerini yapmaya başlamıştır.

2014

AR-GE

Kurulan kapsamlı boya kalite kontrol laboratuvar ve pigment karışım tesisi sayesinde, 2014 yılından itibaren krom sarı, molibdat oranj ve anti korozif pigmentler gibi önemli inorganik özel pigmentlerin üretimine başlanmıştır.